https://www.facebook.com/carpsecretsk

carpsecretsk

 


Správy od vody

Na začiatok jeden starší článok.


Ako nás vyškolili ryby


Pred nami je koniec školského roku,začiatok prázdnin a konečne aj predĺžený víkend.Konečne možnosť vyraziť na dlhšiu rybačku.S kamarátom Pepom sa rozhodujeme kam vyraziť.Vďaka našej práci šoférov kamionov sa na ryby skoro nedostaneme a spoločná rybačka je pre nás sviatok.Po veľmi krátkom rozhodováni máme jasno.Ideme k Jirkovi do Golčova Jeníkova.Dlho sme tam neboli,tak sa ideme pozrieť ako sa darí jemu a jeho rybám.Znovu kvôli našej práci musíme zbaliť už predošlí víkend.Všetko do auta a hurá do práce.Našťastie týždeň ubehol ako voda a je čas vyzraziť k vode.Je sobota ráno a mi už  stojíme na hrádzi rybníka."Počuješ to božské ticho"To je to najlepšie na celej rybačke.
Prvú hodinu trávime pozorovaním hladiny.Potvrdzuje sa nám to čo sme si mysleli.extrémne tepla vyhnali ryby tesne pod hladinu a ich pohyb pripomína spomalený film.Dovolím si tvrdiť že je to už zaseknutý film.To nám ale až tak moc nevadí.Času nie je moc navyše a tak rýchlo vybaľujeme.Po slabej hodinke sme pripravení prvý krát vyviezť naše montáže.
Na začiatok sa rozhodujeme pre klasickú techniku lovu z dna na tzv panáčka.Ku každej montáži zakrmujeme pár hrsťami dipovanej kukurice a halibut peletami.Usedáme do kresiel a čakáme čo sa bude diať.Tak ako sme čakali.(NIČ).Ani pípnutie.Po pár hodinách meníme nástrahy a znovu zľahka prikrmujeme.Bohužiaľ scenár sa opakuje až do nedeľného rána.24 hodín bez záberu.


Meníme taktiku.Tyčkou od stanu meriame hĺbku vody na zakŕmenom mieste a vyrábame dlhé montáže ktoré dosiahnu až tesne pod hladinu.Do prostred montáže pridávame ešte jeden háčik.Riziko zamotania je veľké ale potrebujeme zistiť v akej hĺbke sa ryby kŕmia.Navliekame plávajúce boilies ktoré ešte silno dipujeme do prostred mega červenú kukuricu a znovu vyvážame.Tesne po obede prichádza prví (hrčák).Cievka sa vrtí ako na kolotoči,signalizátor píska bez najmenšej prestávky a pepa vystreľuje z kresla.KONEČNE.Po krátkom boji ryba vyhráva a mizne vo svojom domácom prostredí.Návezec uprostred nevydržal.Po chviľke mám záber aj ja.Krátky boj a ryba je preč.Znovu prostredný navezec.Vieme že na tomto rybníku sú veľké kapre a preto prerábame prostredné navezce zo silonu na pletenú šnúru 30LB.Vzvážame,záber,bum a ryba je preč.To predsa nie je možné.To kapor nemôže len tak ľahko odtrhnúť.Až posledný den ráno sme pochopili prečo sa nám toto dialo.Našťastie sa nám pár pekných kaprov podarilo dostať až do podložky a pred objektív.Ten najkrajší mal 85 cm a 11,5 kg.Od majiteľa vieme že to boli jedny z tých menších ktoré tu má.                                                  


Je tu pondelok,posledný deň našej výpravy a prichádza ďalší z mnohých záberov.Po krátkom boji je ryba pri brehu a mi čumíme ako keby sme ešte nevideli rybu.šťuka cca 70 cm a z tlamy jej trčí mega červená kukurica.Pár otáčiek hlavou a je preč.Teraz už vieme čo nás to trápilo dva dni.Nás to ale nemôže rozhodiť.Znovu naväzujeme a vyvážame.Obrovské teploty nám už nedovolili uloviť žiadnu rybu ale nám to nevadí.Ryby berieme ako odpočinok a preto odchádzame podvečer spokojný domov.


Pre všetkých ktorý sa chystáte na tento krásny rybník mám pár rad.Pripravte sa na naozaj krásne a bojovné kapre a velké šťuky.Určite si vezmite zo sebou pevné vlasce.Predídete tým velkému množstvu odtrhnutí a Vašeho sklamania.Druhá rada je:často prikrmujte.Ryba sa Vám za to odmení častejšími zábermi,krásnými súbojmi a ešte  krajšími vzpomienkami a fotkami.


P.S.Prosím chovajte sa k rybe a prostrediu okolo maximálne šetrne aby z tohoto krásneho prostredia a velkých rýb mali radosť aj ďalší z nás tichých bláznov.Dúfam že sa niekedy stretneme na tomto rybníku.


S pozdravom Petrov zdar kamioňáci Pepa a Roman.

 

 

 

 

 


Výprava na jihlavku

První letošní víkendovka

Minulý pátek jsme vyrazili s kámošem Martinem porvé v novém roce k vodě. Jelikož je většina revírů zamrzlá, volba byla jasná. Jedna ze špatně přístupných přehradních nádrží na Jihlavce. Voda je tu hluboká a nikdy nezamrzá.
Když jsme se konečně blížíli k vytipovanému místu a sjeli ze silnice, ihned jsme nasadili řetězy. Po ujetí asi 1km, zrovna když jsem si liboval, jak to krásně jede i v hlubokém sněhu, se ozvala rána. Utržené řetězy mě skalpovaly zrcátko. Nehledě na nemalou vzniklou škodu jsme posbírali cáry řetězu, na kolo namotali tažné lano a s vidinou jak sedime u vody jsme krokem "valili" dál.
Asi po hodině jsme natěšeni dojeli k vodě a ihned začali rozbalovat cajk. Taktika byla jasná. Malé množství malých silně atraktivních soust dostat co možná nejblíž k montáži. Na každý prut letěly 2 rakety konopných peletek a nadrceného boilie red fruit zalité totožným boosterem. Olovo jsme balili do taktéž silně prolité obalovačky. Pod háček jsem nastražil letošní novinku pop-up dumblesku a panačka red fruit. Bodužel v pátek jsme záběr neudělali.
V sobotu jsme strategii neměnili a Martin se dočkal záběru, ale rybu hned po záseku ztratil. V zápětí mi rozbušil srdce záběr od sivena, který si dal dumblesku red fruit. Kolem oběda přišel záběr na panáčka a po krátkém souboji jsem se radoval z krásného šupíka 6,5 kg. Před setměním jsme dostali ještě každý jeden záběr a zdolali kapry kolem třech kilo.
V neděli mi přišel na rozloučenou těsně před odjezdem ještě jeden šupik 6 kg. 
Od příjezdu jsme pevně věřili v záběr i přes nepříznivou dobu jak pro ryby, tak pro rybáře, drželi se předem dané strategie, proto jsme i v tenhle nečas sklidili ovoce, na červené ovoce :).
PS: díky za novinky Matýsku ;)

S pozdravem Palach